کارگاه آموزشی دو روزه دانش افزایی اعضای هیات علمی در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۶ کد : ۵۳۱۲۱ آرشیو اخبار استان بوشهر
تعداد بازدید:۲۱۲
به همت مدیریت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه خلیج فارس کارگاه آموزشی دو روزه، کارگاه دانش افزایی الزامات مذاکره و کارگاه دانش افزایی فن بیان و سخنوری در تاریخ ۱۰ و ۱۱ دیماه ۹۸ برگزار شد.
کارگاه آموزشی دو روزه دانش افزایی اعضای هیات علمی در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد

بر اساس نیازسنجی‌های انجام شده در دانشگاه خلیج فارس از مجموع استادان و کادر آموزشی-پژوهشی دانشگاه، یکی از مهمترین نیازمندی‌های شناخته شده ارتقا توانمندی اعضای هیات علمی دانشگاه در امر مذاکره تعیین شد. بدین منظور با دعوت از مدریس خبره در برگزاری کارگاه‌های الزامات مذاکره جناب آقای دکتر یوسفی عضو هیات علمی دانشگاه تهران به همراه جناب آقای دکتر سرهادی که هر دو مترجم کتاب پرفروش الزامات مذاکره می‌باشند، این کارگاه در دو روز پیاپی در تاریخ 10 و 11 دیماه 1398 به مدت 16 ساعت برگزار گردید.  

این کارگاه با مشارکت 31 نفر از اعضای هیات علمی از دانشکده‌های مختلف برگزار گردید. عمده موارد بیان شده در این کارگاه به شرح ذیل می‌باشد.

در این کارگاه ابتدا در مورد ماهیت مذاکره، سبک و رویکردها در مذاکره، وابستگی، هماهنگی، تعارض و مدیریت اثر بخش تعارض مواردی عنوان شد. سپس در مورد راهبرد و تاکتیک‌های چانه زنی در مذاکرات مواردی عنوان گردید. در این کارگاه آقای دکتر یوسفی ضمن بیان شرایط مختلف مذاکره و تعیین بهترین زمان جهت اتخاذ مواضع مختلف در مذاکره، تاکتیک‌های مختلف از جمله تاکتیک هاردبال را برای شرکت کننده‌ها تشریح کردند. در این کارگاه همچنین به توصیف انواع مذاکره و راهکارهای تسهیل کننده هر نوع پرداخته شد. یافتن و استفاده کردن از قدرت با شناخت انواع جایگاه‌های قدرت در مذاکره نیز از جمله مواردی بود که در این کارگاه دو روزه به آن پرداخته شد.

 

کلید واژه ها: مرکز ناتک مرکز نظارت دانشگاه خلیج فارس کارگاه آموزشی دانش افزایی الزامات مذاکره


( ۱ )