برگزاری دومین جلسه هماهنگی با ناظران تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۱۰ کد : ۵۰۱۵۰ آرشیو اخبار استان یزد
تعداد بازدید:۴۵
در راستای افزایش کیفیت آموزش و پژوهش
برگزاری دومین جلسه هماهنگی با ناظران تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد

در این جلسه در روز چهارشنبه 27 شهریور با حضور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مدیر تحصیلات تکمیلی، رؤسای بخش و مدیران گروه آموزشی و جمعی از اعضای هیأت علمی ناظر جلسه دفاع از پایان‌نامه و رساله و کارشناسان تحصیلات تکمیلی در تالار فرهنگ برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به اهمیت بهبودبخشی در زمینه کیفیت رساله­ ها و پایان­نامه­ ها و نقش آنها در رفع مشکلات جامعه پرداخته شد. دکتر محمدتقی صادقی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، نکاتی را درخصوص لزوم اهتمام دانشکده‌ها به کیفیت آموزش و پژوهش و نقش پررنگ دانش پایه در کیفیت پایان­ نامه ­ها ارائه دادند.

در ادامه این جلسه، مفاد دستورالعمل "مقررات جلسات دفاع و شرح وظایف ناظر" مصوب اردیبهشت ماه 1397 شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه از جمله مقررات مربوط به برگزاری جلسات دفاع از پایان‌نامه و رساله، شرح وظایف و اختیارات نماینده تحصیلات تکمیلی، مقررات برگزاری جلسه دفاع و کاربرگ‌های مربوط به جلسات دفاع توسط مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه، دکتر رسول روزگار تشریح گردید. در نهایت ضمن تشکر از حضور همکاران در این جلسه، به دلیل آنکه در هر نیمسال تعداد 600 جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری در دانشگاه یزد برگزار می شود ، رعایت دقیق این دستورالعمل­ها خواسته شد.در پایان این جلسه حاضران به طرح سوالات، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود پرداختند.

کلید واژه ها: ناظران تحصیلات تکمیلی هیات استانی یزد دکتر محمدتقی صادقی