دکتر طالبی، رییس هیئت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اصفهان:

۲۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۹ کد : ۴۹۲۹۲ آرشیو اخبار استان اصفهان
تعداد بازدید:۵۰
مؤسسات غیردولتی غیرانتفاعی برای ایجاد شرایط پایداری و ماندگاری بیشتر وارد عرصه رقابت شده اند
دکتر طالبی، رییس هیئت نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اصفهان:

رییس هیات نظارت و ارزیابی استان همچنین افزود؛ شرایط بوجود آمده از نظر کاهش تعداد دانشجو، مؤسسات غیرانتفاعی را بر آن داشته است تا با قرار گرفتن در فرایند رقابتی منطقی تلاش کنند تا با جذب هر چه بیشتر دانشجو ماندگاری خود در عرصه آموزش عالی را تضمین کنند و به طور قطع مؤسساتی که ازاین رقابت باز بمانند چاره ای جز انحلال نخواهند داشت.

دکتر هوشنگ طالبی در ادامه گفت: تا به امروز بین 30 تا 35 درصد از پذیرفته شدگان در مقطع کارشناسی ارشد را کسانی تشکیل می دادند که در کارنامه خود نمره منفی هم داشتند لیکن بر اساس مصوبه جدید سازمان سنجش و آموزش کشوراز این پس پذیرفته شدگان در مقطع کارشناسی ارشد از بین افرادی خواهند بود که هیچ نمره منفی نداشته باشند و با این مصوبه آن دسته از مؤسساتی که رشته های کارشناسی ارشد را پاشنه آشیل دوام و ماندگاری خود کرده بودند با مشکل مواجه خواهند شد.

رییس دانشگاه اصفهان سپس افزود ؛موسسات غیرانتفاعی به دلیل مشکلات طرح پیشنهادی ادغام مؤسسات کم دانشجو، از این ابتکار وزارت علوم نیز استقبال نکردند و لازم است در این خصوص تدبیر لازم از سوی مسئولان این موسسات اندیشیده شود. در ادامه جلسه، دکتر سید حمیدرضا شاوران، دبیر هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان ضمن معرفی آقایان دکتر دوازده امامی و دکتر اله وکیل به عنوان نمایندگان زیرنظام های دانشگاه فنی و حرفه ای ودانشگاه فرهنگیان در هیئت نظارت و ارزیابی استان از خدمات آقای دکتر ولی تجلیل کرد . وی سپس گزارش تحلیلی از وضعیت مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی از نظر تعداد دانشجو و رشته های فعال در سال 97 ارائه کرد و افزود، در بررسی های انجام گرفته مؤسساتی وجود دارند که شرایط مطلوبی ندارند و ادامه فعالیت آنان هیچ توجیه منطقی ندارد.
دبیر هیات نظارت و ارزیابی استان آنگاه به تشریح فعالیت های دبیرخانه هیات نظارت ازجمله در خصوص اقدامات انجام گرفته در خصوص برخورد با موسسات آموزش عالی غیر مجازو انجام بازدیدهای ادواری از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان پرداخت و به منظور جلب نقطه نظرات اعضای هیئت، محورهای نهمین نشست هیات های نظارت و ارزیابی کشور را که قرار است در شهریورماه جاری در دانشگاه سنندج برگزار گردد ارائه کرد.

همچنین با توجه به اهمیت تشکیل کارگروه های تخصصی نظارت و ارزیابی، در این نشست پس از بحث و تبادل نظر، نمایندگان هیات نظارت استان در 8 کارگروه تخصصی انتخاب شدند .

کلید واژه ها: دکتر طالبیرییس هیئت نظارتهیأت استانی اصفهانشرایط پایداریمؤسسات غیردولتی