تشکیل کارگروه ویژه نظارت استانی یزد

۲۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۶ کد : ۴۹۲۶۹ آرشیو اخبار استان یزد
تعداد بازدید:۴۱
دکتر علی اصغر علمدار یزدی در کارگروه ویژه نظارت استانی از تدوین اساسنامه ساماندهی و نظارت بر عملکرد موسسات و دوره های آموزش عالی آزاد در استان خبر داد.
تشکیل کارگروه ویژه نظارت استانی یزد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، کارگروه ویژه نظارت استانی روز دوشنبه هفتم مردادماه، با حضور سرپرست دانشگاه یزد و رئیس هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استان، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد و نمایندگان ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فنی و حرفه­ ای، نظارت بر اماکن عمومی استان، دبیر و نائب رئیس هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت و دبیر کارگروه تخصصی موسسات غیرانتفاعی، غیردولتی و موسسات آموزش عالی آزاد در سالن کنفرانس دانشگاه یزد برگزار شد.

دبیر هیات نظارت استانی در این نشست هدف از ایجاد کارگروه را ساماندهی فعالیت های موسسات و دوره­های آموزش عالی آزاد در استان دانست و افزود: جلوگیری از موازی کاری ارگان­های مرتبط در حوزه آموزش برای اعطای مجوز به موسسات، رصد فعالیتهای این موسسات و جلوگیری از تخلفات آن­ها و افزایش بهره­ وری مدرسین دوره­های آموزشی از دیگر اهداف تشکیل این کارگروه است.

دکتر علی اصغر علمدار یزدی با تاکید بر ضرورت فعالیت موسسات آموزشی براساس اصول و مبانی فرهنگ بومی یزد اظهار داشت: در این کارگروه براساس تفکر جمعی، فرآیند صحیح برگزاری دوره­های آموزشی تعیین و راهکارهای برخورد با متخلفین مشخص خواهد شد.

اخذ شهریه غیرمتعارف برای برگزاری دوره­های آموزشی، ساعت­های غیراستاندارد، جلوگیری از تبلیغات و برندهای نامناسب توسط موسسات و رعایت زمانبندی براساس جنسیت از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

تهیه شیوه نامه اجرایی و روند رسیدگی به شکایات، همچنین تذکر ارگان­ها به متخلفین در حوزه کاری مرتبط، از مصوبات این کارگروه بود.

کلید واژه ها: تشکیل کارگروهویژه نظارت استانیهیات استانی یزد