نشست آموزشی ارزیابان شبکه تضمین کیفیت در استان البرز برگزار شد

۲۹ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۸:۲۵ کد : ۴۵۷۳۶ آرشیو اخبار استان البرز
تعداد بازدید:۴۵۳
نشست آموزشی ارزیابان شبکه تضمین کیفیت به همت هیآت استانی البرز برگزار شد

در این نشست معاون مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: از وظایف دبیران هیأت های استانی، آموزش، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در این زمینه است. هیأت های استانی لازم است با تشکیل نشست های تخصصی به مأموریت خوانی، آیین نامه خوانی، گفت و گو و تعامل با زیرنظام ها اهتمام ورزند. وی در خصوص نحوه نظارت بر مراکز آموزش عالی اشاره کرد: نظارت بر مراکز آموزش عالی می بایست بر مبنای مأموریت نظام های آموزش عالی باشد.

نیستانی ضمن درخواست از هیئت‌های استانی برای گزارش کامل و دقیق گفت: هیئت‌های نظارت باید به مراکز آموزش عالی برای ارتقای کیفیت یاری رسانند.

نیستانی همچنین خاطر نشان کردند: ارزیابان می بایست به آموزش در محیط کار، افزایش مهارت های اشتعال زایی دانشجویان در مراکز علمی کاربردی عنایت ویژه داشته باشند. همچنین در دانشگاه فرهنگیان، لازم است ناظران و ارزیابان هیأت های استانی به فلسفه دانشگاه فرهنگیان که تربیت معلم توانمند و اثربخش است، توجه نمایند. در ارزیابی مؤسسه های غیردولتی غیرانتفاعی نیز لازم است، ضمن توجه به نقش هیأت علمی تمام وقت در کیفیت، به ارکان مؤسسه از جمله هیأت امنا، رئیس قانونی و کارکرد صحیح ارکان و همچنین ثبت قانونی نیز توجه داشته باشند.

در ادامه، آقای محمّد کریمی، رئیس گروه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت بر مراکز آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی گفت: نظارت بر موسسات آموزش عالی که توسط افراد متخصص و حرفه‌ای انجام می‌شود، حداقل یک بار در سال می بایست انجام گیرد

ایشان هدف اصلی از نظارت بر مراکز آموزش عالی را افزایش و بهبود کیفیت آنها دانست

کلید واژه ها: نشست آموزشی ارزیابان شبکه تضمین کیفیت استان البرز