در ششمین جلسه کمیسیون تخصصی آموزشی، تحلیل مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی ارائه شد

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۶:۵۳ کد : ۳۷۳۹۳ آرشیو اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۳۲۹
در ششمین جلسه کمیسیون تخصصی آموزشی نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف، تحلیل وضعیت زیر نظام دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی ارائه شد.
در ششمین جلسه کمیسیون تخصصی آموزشی، تحلیل مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی ارائه شد

در ششمین جلسه کمیسیون تخصصی آموزشی نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف که با حضور اعضاء و مدیرکل جدید آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم برگزار شد، تحلیل زیر نظام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی غیرانتفاعی ارائه شد.
در این گزارش که با مشارکت مدیران وکارشناسان مرکز و تلاش دبیران هیأت‌های استانی آذربایجان غربی، گیلان، مازندران، یزد و با محوریت دبیر خانه هیأت استانی فارس تدوین شده بود، به نقاط قوت، ضعف و فرصت‌ها و چالش‌های مؤسسات غیردولتی غیرانتفاعی پرداخته شده و راهکارهایی برای برون رفت از مشکلات نیز بیان گردید.
در این جلسه آقای سید شمس الدین هاشمی، معاون مرکز و دکتر علیرضا فیروز، رئیس کمیسیون آموزشی، با اشاره به ساختار و توان موجود هیأت‌های استانی، آمادگی مرکز برای سامان بخشی بیشتر به آن زیرنظام را اعلام نمودند و تقویت ستاد وزارت خانه برای رسیدگی به امور مؤسسات غیردولتی، غیرانتفاعی را ضروری دانستند.
در ادامه این جلسه، خانم دکتر فرزانه شمیرانی، مدیر کل جدید آموزش عالی غیر دولتی وزارت علوم نیز ضمن استقبال از این گزارش، بر لزوم تداوم اینگونه جلسات و انجام نظارت مبتنی بر سامانه‌های الکترونیک تاکید کرد.
در ضمن مقرر گردید با توجه به اهمیت موضوع، جلسه آتی کمیسیون نیز به این زیر نظام اختصاص یابد.

کلید واژه ها: ششمین جلسه کمیسیون تخصصی آموزشیتحلیل مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی