اخبار

شاخص های اختصاصی ارزیابی عملکرد سال ۱۴۰۰ سطح ملی و سطح دستگاهی،ابلاغ شد.

شاخص های اختصاصی ارزیابی عملکرد سال ۱۴۰۰ در سطح دستگاهی نیز شامل ستاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور توسط سازمان اداری و استخدامی کشور طی  نامۀ شمارۀ ۵۲۴۰۲ مورخ ۱۴۰۰/۹/۲۴ به این وزارت ابلاغ شد.

ادامه مطلب

جلسۀ ارزیابی عملکرد سه پارک فنّاوری «قزوین»، «قم» و «سمنان» در مرکز نظارت و ارزیابی برگزار شد.

نشست ارزیابی پارک های فنّاوری «قزوین»، «قم» و «سمنان» در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ با حضور صاحبنظران و خبرگان حوزۀ فناوری و دبیران هیئت های نظارتی استان های مذکور برگزار شد.

ادامه مطلب

سومین کارگروه نظارت و ارزیابی بر مؤسسات پژوهشی برگزار شد.

نشست کارگروه نظارت و ارزیابی بر مؤسسات پژوهشی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ با حضور نمایندگان دفتر سیاستگذاری امور پژوهشی، خبرگان حوزۀ پژوهشی و دبیر هیئت استان تهران در مرکز نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت برگزار شد.

ادامه مطلب
نظام نظارت و ارزیابی باید دارای برنامه ریزی و هدف باشد

نظام نظارت و ارزیابی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باید دارای برنامه ریزی و هدف مشخص باشد گالری

رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نظام نظارت و ارزیابی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی باید دارای برنامه ریزی و هدف مشخص باشند.

ادامه مطلب
افتتاح پانزدهمین کنفرانس ملی ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام دانشگاهی به میزبانی دانشگاه کردستان

برگزاری پانزدهمین کنفرانس ملی ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام دانشگاهی به میزبانی دانشگاه کردستان

در طول مدت زمان اعلام شده ۶۸ مقاله از سراسر کشور به این کنفرانس ارسال شد که ۴۵ مقاله برای ارائه و پوستر انتخاب شدند و در مدت این دو روز به صورت مجازی ارائه خواهند شد.

ادامه مطلب
تاکید وزیر علوم بر اهمیت و نقش نظارت و ارزیابی در توسعه آموزش عالی

هجدهمین نشست شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی گالری

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدعلی زلفی‌گل در هجدهمین نشست شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی با تاکید بر اهمیت و نقش نظارت و ارزیابی در توسعه آموزش عالی گفت: باید قوانین و دستورالعمل‌های این بخش را بروزرسانی کنیم و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت یکپارچه در کشور پیاده‌سازی کنیم.

ادامه مطلب
در هفدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم؛

گزارش ارزیابی جامع «پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» ارائه و بررسی شد.

دکتر غلامعلی منتظر رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری: یکی از ویژگی‌های این پژوهشگاه، دو کارکرد متفاوت آن یکی به لحاظ «پژوهشی» و دیگری «خدمات اطلاعاتی» است. وی اهداف راهبردی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران را مدیریت اطلاعات علمی و فناورانه، مدیریت دانش، گسترش و اشاعۀ علوم و فناوری و عمومی‌سازی کاربرد فناوری اطلاعات دانست.

ادامه مطلب